Jak dbać o nasze usta zimą?

Niskie temperatury to szczególnie trudny okres dla naszego organizmu. W tym czasie możemy zmagać się z problemami, które latem są nam całkowicie obce. Nie tylko przez samą temperaturę na zewnątrz, ale również ze względu na ogrzewanie, bez którego nie wytrzymalibyśmy w naszych mieszkaniach. Najczęściej pojawiającym się problemem są popękane usta. Jak o nie dbać w tym okresie?

zimowe ustaKażda z nas, która poświęca dużo czasu na dbałość o kondycję naszej cery i skóry wie, że zimą musimy wytoczyć cięższy arsenał pielęgnacyjny. W tym czasie potrzebujemy nie tylko ciepłych swetrów, grubych skarpet i mięciutkiego kocyka. Musimy się również wyposażyć w porządne kremy nawilżające nie tylko do twarzy, ale całego naszego ciała. Na szkodliwe czynniki zewnętrzne w tym okresie szczególnie są narażone nasze dłonie i usta. My właśnie na tych drugich zamierzamy się skupić i podpowiemy, jak zapobiec ich wysuszeniu.

Zimowa pielęgnacja ust

 Przede wszystkim należy zacząć od tego, że pielęgnację naszych ust w tym okresie zaczynamy jeszcze przed wyjściem z domu. Co więcej – stosujemy balsamy nawilżające nawet w sytuacjach, w których nie zamierzamy odpuszczać ciepłych ścian naszego mieszkania. Wszystko dlatego, że ogrzewanie, które w tym okresie jest niezbędne, wysusza powietrze wewnątrz pomieszczenia. Dlatego warto pamiętać nie tylko o nawilżaniu ust, ale pozostałych partii naszego ciała również. A najlepszym rozwiązaniem będzie rozważenie opcji zakupu nawilżacza powietrza, który w tym okresie może się dla nas okazać prawdziwym zbawieniem.

Szczególnie dobrym nawilżaczem do naszych ust będą sztyfty, których skład bazuje na miodzie. Świetnie sprawdzi się również klasyczna wazelina. Co więcej, nie ograniczamy się z ilością produktu, którym traktujemy nasze usta – nakładamy go grubą warstwą. Szczególnie na noc, kiedy możemy zaserwować naszym ustom porządną dawkę nawilżenia.

Warto również wyposażyć się w peeling do ust, albo wykonać taki kosmetyk samodzielnie. Wykonywanie złuszczania martwego naskórka jest naprawdę ważne, bo zapobiega to obgryzaniu suchych skórek, co czasami zdarza się każdemu z nas. Innym nawykiem, którego warto się oduczyć jest oblizywanie ust. W ten sposób pozbawiamy warstwy ochronnej naszych warg, co szybko może doprowadzić do ich pękania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *