Dobierz zapach do swojego stylu!

To, jak ubieramy się na co dzień naprawdę dużo o nas mówi. Dopełnienie tej historii stanowi nie tylko nasz makijaż, ale również zapach. Do tego ostatniego warto przykładać szczególnie dużo uwagi z tego względu, że ludzie mają tendencję do kojarzenia określonych sytuacji, miejsc, czy osób właśnie z zapachem. A przecież chcemy się dobrze kojarzyć innym!

Nie jest tak, że wybieramy sobie perfumy raz na zawsze i decydujemy się pachnieć tak samo do końca naszego życia. Podobnie jest zresztą z naszym ubiorem – zmienia się moda, a z nią bardzo często nasze gusta. Innego zapachu używamy latem, a inny nadaje się na zimę. Dokładnie tak samo jest z odzieżą damską. Warto jednak wiedzieć, że zapach można i da się odpowiednio zgrać ze stylem, jaki preferujemy na co dzień. Jak to zrobić?

Jak wybrać perfumy, które będą do nas pasowały?

Chociaż wiele osób profesjonalnie zajmujących się zapachami twierdzi, że nie ma uniwersalnego sposobu na dobór zapachu, to my postanowiliśmy zadziałać trochę na przekór. Oczywiście zgadzamy się z twierdzeniem, że najlepszy zapach to taki, który się nam podoba, to jednocześnie chcemy udzielić kilku uniwersalnych podpowiedzi dotyczących tego, jak go wybrać. I nie chodzi tu tylko o nuty, które będą nam odpowiadały. Ale również o takie, które będą odzwierciedlały to, co się dzieje w naszej garderobie!

znajdź perfumy dla siebieJeżeli na co dzień ubieramy się klasycznie i stawiamy przede wszystkim na elegancję, to prawdopodobnie przypadną nam do gustu perfumy kwiatowe. Jeżeli jesteśmy tradycjonalistkami to na tym powinnyśmy skończyć, ale wcale nie musimy… Taki zapach można podkręcić chociażby nutami jaśminu, czy piżma. To definicja elegancji w nowoczesnym wydaniu!

Z kolei jeśli na co dzień lubimy podkreślać swoją kobiecą naturę i stawiamy najczęściej na dopasowane spódnice, to idealnie sprawdzą się u nas zapachy przeznaczone dla tak zwanych kusicielek. Takie perfumy łączą w sobie nuty drzewne i orientalne, które są połączone z odświeżającymi cytrusami i subtelnymi nutami kwiatowymi.

Natomiast w sytuacji, w której stawiamy na tak zwany modowy maksymalizm, to nasz zapach również powinien to odzwierciedlać. Perfumy, na które się zdecydujemy powinno charakteryzować bogactwo nut zapachowych – pozorny chaos, a jednak można w nim odnaleźć pobudzający zmysły porządek. Takie zapachy to na przykład połączenie nut białej ambry i drzewa sandałowego. Zdecydowanie warto jest je wypróbować!

 

One thought on “Dobierz zapach do swojego stylu!

  1. Trafione w sedno! Codziennie idąc do pracy sięgam po perfumy o nucie kwiatowej i mogę potwierdzić jest to świetne połączenie do eleganckiej stylizacji. Pozdrawiam i zapraszam do siebie na nowy wpis;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *