Futrzana kamizelka – kit czy hit?

Często zdarza się tak, że zimą mamy ochotę na naszą ulubioną koszulę typu mgiełka, ale jej ubranie może wiązać się z tym, że zmarzniemy. Jest jednak na to sposób – futrzana kamizelka. Chociaż wzbudza mieszane emocje, to kobiety coraz częściej sięgają po tego typu ubrania. Czy to oznacza, że coraz bardziej przybliża się do określenia jej hitowym ubraniem? Spróbujemy to rozwikłać!

ciepła kamizekaJuż na początku wypada zaznaczyć, że nie zamierzamy pisać o kamizelkach, które są wykonane z prawdziwego futra. Naszym zdaniem one są niezaprzeczalnym kitem i tego twierdzenia nie zamierzamy podważać. Dlatego bohaterem naszego wpisu będą kamizelki ze sztucznym futerkiem, które mogą się prezentować naprawdę korzystnie i z powodzeniem umożliwić nam noszenie cienkich bluzek i koszul, nawet w okresie zimowym.

Obciach, czy nie?

To w końcu jak to jest z tymi kamizelkami – warto je wprowadzić do swojej szafy, jeżeli się nam podobają? Przede wszystkim, jeżeli coś się nam podoba, to zawsze warto to nosić. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że moda nie polega tylko na tym, żeby sumiennie ubierać się tylko to, co jest w trendach. Moda to zabawa, a gdyby wszystkie kobiety sztywno przestrzegały jej zasady, to prawdopodobnie większość z nas wyglądałaby ciągle tak samo. A przecież nie o to chodzi.

Jednak przypadku kamizelki futrzanej nie musimy łamać zasad modowych, bo to naprawdę jest hit. W aktualnie obowiązującym sezonie ubrania tego typu nosimy naprawdę chętnie i to nie tylko ze względu na jej właściwości ocieplające, ale też ze względu na walory estetyczne tego okrycia. Nie trzeba dużo się rozwodzić nad tym, jak opisać wygląda futrzanych kamizelek – są one po prostu ładne.

Jaką kamizelkę futrzaną wybrać?

ciepła kamizelka na zimęSkoro już ustaliłyśmy, że kamizelki futrzane to hit, warto jest się zastanowić jaki fason wybrać. Bo naprawdę jest z czego wybierać. Przede wszystkim powinnyśmy się zastanowić, czy do naszych pozostałych ubrań bardziej będzie pasowała kamizelka długa, krótka, a może asymetryczna.

Jeżeli na co dzień najczęściej wybieramy spodnie, to w zasadzie każdy fason będzie do nich pasował. Inaczej jednak sprawa wygląda z sukienką, zwłaszcza rozkloszowaną. Do takiej powinnyśmy wybrać kamizelkę o skróconym fasonie, bo tylko taka nie zaburzy nam kształtu sukienki. Podobnie sprawa wygląda w przypadku spódnicy, która nie jest dopasowana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *