Koszule i krawaty – wieczna zmora

koszule

Prawidłowe sparowanie krawata z koszulą to sztuka. Przez lata odkryłam, że niektórzy mężczyźni urodzili się z umiejętnością dopasowywania koszul i krawatów, a niektórzy nigdy nie będą w stanie dopasowywać skarpetek. Nie każdy mężczyzna może nosić koszule ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/koszule Na szczęście mogę wam podpowiedzieć jak dobrze dobrać koszule i krawat. Na dopasowanie jednej skarpetki do drugiej czas przyjdzie później.

Koszule męskie dzielą się na jednokolorowe, pasiaste (pionowe i poziome), kraciaste i we wzory. Wzorzyste koszule są mało formalne, więc najlepszy do nich będzie po prostu brak krawata.

Jednokolorowe Koszule

Niektórzy mogą powiedzieć, że jednokolorowe koszule są nudne, ale zawsze potrzebna jest ładna, monochromatyczna koszula. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, godzinę odpoczynku, czy uroczyste imprezy, upewnij się, że masz w szafie przynajmniej jedną jednokolorową koszulę. Najlepsze barwy na koszule damskie i męskie to biel, czerń oraz błękit i czerwień. Zawsze zalecamy dodanie odrobiny kreatywności do krawata podczas noszenia takiej prostej koszuli. Możesz wybrać kwiatowy, pleciony, w paski lub wiele innych opcji. Nasze ulubione krawaty noszone z takimi koszulami to subtelne kropki.

Koszule w kratkę

Z koszulami w kratę najlepiej wyglądają jednokolorowe krawaty. Możesz dobrać ładny, mocny jedwabny krawat lub nadać im bardziej swobodny wygląd. Dzięki zaznaczonemu wzorowi masz wiele opcji i różnych sposobów stylizacji koszuli. Jedno jest pewne, że krawat powinien ciemniejszy niż kolor koszuli. Jednym z naszych ulubionych stylizacji jest ciemnoniebieski krawat na koszule we wzór gingham.

Koszule w paski

Koszule z paskiem są zazwyczaj bardziej sformalizowane, dobrze nadają się do pracy. Oczywiście, jednokolorowy krawat opaska może zawsze dobrze współpracować z koszulą w paski. Ale to zbyt łatwe. Zalecamy wypróbowanie wzorzystego krawata z kratkami lub paskami. Jedną z pierwszych zasad parowania krawatów jest różnicowanie rozmiaru i skali twoich wzorów. Na przykład, jeśli masz koszulę w poziome paski, możesz wybrać krawat w pionowe pasy, które podkreślą całość. Zadbaj tylko, by nie był to zbyt rażący wygląd.